« Srpanj 2018 »

,,Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati“

Ureda za suzbijanje zlouporabe droga RH izradio je brošuru namijenjenu roditeljima učenika svih osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji sepovezuju s njihovom konzumacijom, svrha predmetne brošure je informirati roditelje o tojpojavi. U njoj će roditelji naći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (novedroge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetnezdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novimpsihoaktivnim tvarima. Također, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočitii spriječiti problem vezane uz konzumaciju novih psihotkivnih tvari, odnosno kako razgovarati sdjetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.