« Svibanj 2018 »

Jesenske aktivnosti Eko grupe

Početkom školske godine djeca su ubrala plodove iz vrta: ciklu, luk, mrkvu i tikvice. Plodove koje su učenici uzgojili na ekološki način predali su školskoj kuharici. Nakon što smo ubrali plodove i pripremili zemlju zasadili smo češnjak.

Prozore smo ukrasili jesenskim zavjesama od lišća, a učenici su jesen dočekali malom jesenskom izložbom u kojoj su izložili različite jesenske proizvode kao što su: šipak, ukrasne tikvice, šljive jabuke, orahe, kukuruz i sl.  te različite starinske predmete kojima su se služili naši stari u svakodnevnom životu.

Učiteljice razredne nastave su sa svojim učenicima obilježili i Dan Jabuka. Pekli su kolače od jabuka, pravili voćne salate te naučili nešto novo o tome koliko su jabuke, ali i drugo voće, važne u svakodnevnoj prehrani, te su sve završili malim sportskim natjecanjima.