Smotra LiDraNo 2017.

Županijska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2017. za osnovne i srednje škole Ličko-senjske županije održana je 14. veljače 2017. u Osnovnoj školi Perušić.Smotra LiDraNo 2017.  održana je u prostorijama Osnovne škole Perušić i  Domu kulture Perušić. Uz mnogobrojne natjecatelje i njihove mentore smotri su prisustvovali i predstavnici općine Perušić i Ureda državne uprave u Ličko-senjskoj županiji. Pojedinačnim i skupnim nastupima dramsko-scenskog stvaralaštva prisustvovao je i državni izbornik g. Luka Dragić.

Nakon provedenog natjecanja povjerenstva su obavila svoj dio posla. Održani su okrugli stolovi sudionika literarnog i novinarskog stvaralaštva i dramsko-scenskog stvaralaštva.

Povjerenstvo za literarno i novinarsko stvaralaštvo od šesnaest prijavljenih  radova, za Državnu smotruodabralo je sljedeće :

"Biografija mog ćaće", Lucije Došen iz 8. razreda Osnovne škole dr. Jure Turića, Gospić , mentorica: Anita Borovac

"Most", Darije Radulović, učenice 6. razreda Osnovne škole dr. Jure Turića, Gospić, mentorica: Đurđica Luketić.

U kategoriji novinarskih radova odbran je digitalni školski list "Dani radosti",Tese Katalinić, 8. razreda Osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića, Senj, mentorica: Franciska Tomljenović.

Povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo u kategoriji pojedinačnih nastupa osnovnih škola za Državnu smotru predložilo je:

Mariju Rubčić, učenicu 7. razred osnovne škole Zrinskih i Frankopana, Otočac, monolog, Milan Kranjčević: "Blago izvire iz naroda", mentorica: DragocjenkaBilović.

Povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo u kategoriji pojedinačnih nastupa srednjih škola za Državnu smotru predlaže:

NaomyOjurovićĆaćić, učenica 1. razred Gimnazije, Gospić, kazivanje poezije: Vesna Parun: "Ti koja imaš nevinije ruke", mentorica: Anela Serdar Pašalić

U kategoriji skupnih nastupa, za osnovnu školu Povjerenstvo predlaže:

Dramsko-scensku igru "Prvi spoj", Đurđica Lukanović Dumančić u izvođenju učenika Osnovne škole kralja Tomislava Udbina, mentorica: Đurđica Lukanović Dumančić.

Za srednju školu predložena su dva nastupa:

Dramsko-scenska igra "Čekaonica", Marine Vujčić u izvođenju učenika Srednje škole Plitvička jezera, mentorica: Željka Brozović.

Dramsko-scensku igru "Razgovor ugodni Ionesca i Lou Reeda",Ionesco-Reed, u izvođenju učenika Srednje škole Otočac, mentorica: Snježana Orešković.